Melyik sarokcsiszoló a legjobb professzionális használatra beton és fém vágására? És melyik lesz jó lakásfelújítási munkákhoz, pl. régi festék vagy rozsda eltávolításához? Mit kell tudni sarokcsiszoló vásárlása előtt? Olvassa el útmutatónkat, és találja meg a választ ezekre és számos más kérdésre
Melyik sarokcsiszoló a legjobb professzionális használatra beton és fém vágására? És melyik lesz jó lakásfelújítási munkákhoz, pl. régi festék vagy rozsda eltávolításához? Mit kell tudni sarokcsiszoló vásárlása előtt? Olvassa el útmutatónkat, és találja meg a választ ezekre és számos más kérdésre
A sarokcsiszolók jellemzői és felhasználása
A megfelelő sarokcsiszoló kiválasztása attól függ, hogy milyen munkát kíván vele végezni. Tehát ha csak kis felületeket vagy könnyebb anyagokat kíván csiszolni, akkor egy kisebb teljesítményű modell is elegendő. Ha viszont fém, beton vagy térkövek vágását tervezi, akkor biztosan nem csak nagyobb teljesítményű, hanem megfelelő tárcsával is rendelkező köszörűre lesz szüksége.
A piacon két fő típusú daráló található – könnyebbek egykezes használatra, amelyek teljesítménye általában 600-1000 watt, és nehezebb modellek kétkezes használatra – 1800-2500 watt teljesítménnyel. Előbbiek alapvető háztartási munkákhoz, utóbbiak pedig professzionális használatra alkalmasak. A nagyobb teljesítmény nemcsak nagyobb energiafogyasztást jelent, hanem hosszabb munkaidőt is nagyobb terhelés mellett. Ne feledje, hogy minél nagyobb a daráló teljesítménye, annál magasabb lesz az ára.
Függetlenül attól, hogy milyen munkát kíván végezni a sarokcsiszolóval, ellenőrizze, hogy a csiszoló rendelkezik-e sebességszabályozó funkcióval. RPM-ként írják le. A forgási sebesség beállítás azért fontos, mert ha lassabb fordulatszámot választunk, precízebb feladatokat tudunk végrehajtani. A lassabb forgás lehetővé teszi, hogy könnyebben szabályozza, hogy mennyi anyagot őröltek már le, vagy milyen mélységű vágást végeztek már.
Másrészt a lassabb forgás lassabb munkamenetet jelent, így ha az Ön által végzett munka nem igényel nagyfokú precizitást, de gyorsan kell elvégezni, akkor érdemes magas RPM paraméterű szerszámot használni.
A sarokcsiszoló kiválasztásánál ügyeljen a könnyű kezelhetőségre és a kiegészítő funkciókra is. A lemez illesztésének módja is fontos. Ebben a tekintetben hasznos lesz az orsózár, amely lehetővé teszi a lemez cseréjét egyetlen kulccsal. Ha úgy dönt, hogy drágább modellt választ, akkor valószínűleg kulcs nélküli SDS rendszerrel érkezik, amely lehetővé teszi a lemezek gyors és hatékony felszerelését anélkül, hogy további eszközökre lenne szüksége.
Funkciójuknak köszönhetően a sarokcsiszolókat kemény anyagok, például beton, fém vagy kerámia átvágására használják. Felületek simítására is alkalmasak, sőt olyan elemek vágására is használhatók, mint a vasbeton vagy térkövek. A sarokcsiszolókat autószerelő műhelyekben, valamint háztartási vagy kertfelújítási munkák során is használják. Valóban univerzális elektromos szerszám.
- Mini csiszológép – hajlékony tengely – állvány – 47 db tartozék – 35. 000 RPM
- Mini csiszológép – hajlékony tengely – 92 db tartozék – 35. 000 RPM
- Mini csiszológép – hajlékony tengely – állvány – 92 db tartozék – 35. 000 RPM
-
Excentercsiszoló – 350 W – Ø 150 mm – 10.000 ford./percig
85 090,00 HUF70 790,00 HUF
Milyen sarokcsiszolót érdemes venni? A darálók típusai
Az Ön igényei szerint választott sarokcsiszoló mérete, paraméterei és jellemzői eltérőek lehetnek. Az adott eszköz kiválasztásának következő kritériuma az áramellátás módja – a sarokcsiszolók vezeték nélküli és elektromos modellekre vannak osztva. Nézzük tehát a különbségeket.
Akkus sarokcsiszolók
Kezdjük az akkumulátoros darálókkal. Legnagyobb előnyük a tápkábel hiánya, ami a gyakorlatban nagyobb szabadságot ad a használatban és a mobilitásban is. Az akkumulátoros modelleknél nem kell aggódnia az áramforrás miatt, és semmilyen módon nem korlátozza a kábel hossza. Ahhoz azonban, hogy egy ilyen sarokcsiszoló hosszú ideig működjön és hatékony legyen, nagy kapacitású akkumulátorra van szükség. Vastag és kemény anyagok vágásakor még ez is elégtelen lehet.
Az akkumulátorral működő készülék sokkal nehezebb is lesz, mint a tápkábellel felszerelt modellek, mivel az akkumulátor súlya hozzáadódik az elektromos kéziszerszám súlyához.
Elektromos sarokcsiszolók
A második változat egy elektromos sarokcsiszoló. Ahhoz, hogy az ilyen típusú készülék működjön, be kell dugni. Ezért kiváló megoldás az álló munkákhoz. Az ilyen modellek előnye a folyamatos, megszakítás nélküli munkavégzés lehetősége az akkumulátorok cseréje vagy töltése nélkül. Használat közben azonban nagyon óvatosnak kell lennie, ügyelve arra, hogy a tápkábel ne essen a csiszolókorong alá.
És azt is figyelembe kell vennie, hogy mozgási tartománya korlátozottabb lesz. Ebben az esetben jó megoldást jelenthetnek a hosszabbító kábelek, amelyek lehetővé teszik az áramforrás és a megmunkálandó elem vagy felület közötti távolság növelését.
A sarokcsiszoló átmérői
Amikor meggondolja, melyik sarokcsiszoló felel meg elvárásainak, vegye figyelembe a kompatibilis csiszolókorongok átmérőjét. Különböző méretűek lehetnek, ami jelentősen befolyásolhatja a munka hatékonyságát. A messze a legnépszerűbb és egyben legkönnyebben elérhető csiszolókorongok 125 mm átmérőjűek. Ők a legolcsóbbak is, de ha alternatív méretet szeretnél találni, akkor 115 – 150 mm-rel is találkozhatsz. Ne feledje azonban, hogy ezek az átmérők kisebb, egy kézzel fogható darálókhoz valók.
A nehezebb, két kézzel fogható köszörűkhöz viszont sokkal nagyobb csiszolókorongokat kell használni. Ebben az esetben az átmérő 180 mm vagy akár 230 mm lesz. Függetlenül attól, hogy milyen típusú készüléket választ, ne feledje, hogy a nem megfelelő méretű lemez használata károsíthatja azt vagy sérüléseket okozhat. Ügyeljen a lemez vastagságára is. Az 1-3 mm vastagságúakat vágásra, míg az 5 mm körüli köszörűkorongokat köszörülésre használjuk.
Melyik sarokcsiszoló lesz alkalmas professzionális használatra?
Ön már tudja, hogy a kisebb darálókat elsősorban otthoni használatra szánják. Professzionális felhasználásra különféle építőipari vagy felújítási cégeknél a nehezebb, két kézzel fogható daráló jobb választás lesz. Különféle felületekhez és anyagokhoz megfelelő lemezek is legyenek kéznél.
Az olyan elemek is jól jönnek, mint a rozsdaeltávolító kefe és a nagy felületek csiszolására szolgáló rugalmas tárcsa. A további tárcsák kiválasztásakor azonban ne feledje, hogy azokat nagy sebességű használathoz kell igazítani. Ennek elmulasztása károsíthatja a berendezést vagy az egészségét.
A professzionális használatra szánt sarokcsiszolókat forgási sebesség-szabályozással és rezgéscsillapító rendszerrel is fel kell szerelni. A forgási sebesség szabályozásával jelentősen megnövelheti az elvégzett munka körét. A rezgéscsillapító rendszer viszont csökkenti a vibrációt, ami nemcsak a munka kényelmét befolyásolja, hanem hosszabb ideig is dolgozhat. Egy másik jellemző, amelyet érdemes ellenőrizni, hogy a kiválasztott modell lágyindítással rendelkezik-e a zökkenőmentes indítás érdekében. Ezzel a daráló bekapcsolása után kiküszöbölheti a rándulásokat.
Ha professzionális használatra szánt darálót keres, ügyeljen a kapcsoló típusára is. A legtöbb daráló csúszó- vagy lapátkapcsolóval rendelkezik. A kapcsoló típusa a munka kényelmét is befolyásolja. Az első típus lehetővé teszi, hogy anélkül dolgozzon, hogy folyamatosan nyomva kelljen tartania az ujjával, ami nagymértékben tehermentesíti a csuklóját. A lapátkapcsolót viszont folyamatosan lenyomva kell tartani használat közben.
A tárcsavédő a sarokcsiszolók másik rendkívül fontos eleme, mivel megóvja a felhasználót az esetleges használat közbeni sérülésektől. Ellenőrizze azt is, hogy a készlet tartalmaz-e tokot. A sarokcsiszoló könnyen megsérülhet, ha különböző helyekre mozgatja. Egy erős tok hatékonyan megakadályozza ezt. Mindezek a kiegészítő funkciók és tartozékok természetesen magasabb árat eredményeznek, de ha professzionális használatra keresünk darálót, akkor megérik a többletköltséget.
Milyen sarokcsiszolót érdemes venni?
Amikor erre a kérdésre próbál válaszolni, mint sok más elektromos kéziszerszám esetében is, vegye figyelembe a vele végzett munka körét. Alkalmankénti otthoni vagy kerti használatra elegendő egy kisebb, kisebb teljesítményű daráló. Építőipari cégben, műhelyben vagy más hasonló cégben történő professzionális használathoz mindkét kézzel fogva nehezebb, nagyobb teljesítményű eszközt kell használni.
Igényeinek megfelelően válasszon megfelelő csiszolókorongot és további tartozékokat, pl. ecsetet a festék eltávolításához vagy tokot a daráló szállításához. És ne feledkezzünk meg a további funkciókról és paraméterekről sem, amelyek befolyásolják a munka minőségét és kényelmét. És mindig emlékezzen a biztonságra.
Megosztás