Hogyan szereljünk fel egy lineáris lefolyót. Mi az a lineáris lefolyó? Egyre népszerűbb ez a megoldás, amely lehetővé teszi a zuhanykabin felszerelését zuhanytálcá nélkül. A lineáris lefolyóval ellátott zuhanyzó kényelmet és kényelmet biztosít, és modern megjelenést kölcsönöz fürdőszobájának. De hogyan lehet ilyen lefolyót felszerelni? Olvass tovább és tudd meg.
Hogyan szereljünk fel egy lineáris lefolyót. Mi az a lineáris lefolyó? Egyre népszerűbb ez a megoldás, amely lehetővé teszi a zuhanykabin felszerelését zuhanytálcá nélkül. A lineáris lefolyóval ellátott zuhanyzó kényelmet és kényelmet biztosít, és modern megjelenést kölcsönöz fürdőszobájának. De hogyan lehet ilyen lefolyót felszerelni? Olvass tovább és tudd meg.
Mi az a lineáris zuhanylefolyó?
A lineáris lefolyók sok modern fürdőszoba népszerű elemei. Biztosítják a víz gyors elvezetését a zuhanyzóban, zuhanytálcák vagy mosdókagyló felszerelése nélkül. Lineáris lefolyó beépítése minden olyan helyen lehetséges, ahol hozzáférhet a vízvezeték-rendszerhez.
A legtöbb esetben a fürdőszobai lineáris lefolyók szettben vásárolhatók meg, amelyek tartalmazzák a szifonokat és az összes szükséges összeszerelési elemet is. Egyes készletekhez több lefolyórács is tartozik, így Ön dönthet a lineáris lefolyó vizuális megjelenéséről. A vonzó kialakítás mellett a lineáris lefolyórácsok rendkívül praktikusak is.
A rács sűrűségének kiválasztásával szabályozhatja, hogy mennyi szőr vagy állati szőr kerüljön a vízelvezető rendszerbe. A nagy sűrűségű rácsok segítenek megakadályozni a vízelvezető rendszer eltömődését, mivel végül itt kerül a haj nagy része. Ezért elegendő a rendszeres tisztítás. A kis sűrűségű rácsok remek megoldást jelentenek, ha gyorsabb vízelvezetést szeretnénk biztosítani.
Fontos szempont, amelyet figyelembe kell venni a lineáris lefolyó beépítésének tervezésekor a zuhanyzóban, hogy mennyire lesz könnyű később eltávolítani és felszerelni a rácsot. Ez azért fontos, mert a zuhanyozás higiéniáját és tisztaságát érinti. A lefolyó rendszeres, alapos tisztítása lehetetlen lesz kivehető rács nélkül, és minél könnyebben szétszedhető és összeszerelhető, annál könnyebb lesz a rutintisztítás.
A lineáris zuhanylefolyók előnyei és hátrányai
A lineáris lefolyók lehetővé teszik a zuhany felszerelését zuhanytálca használata nélkül. Emiatt egy ilyen megoldás vitathatatlan előnye a zuhany könnyű kezelhetősége. Kiváló megoldás az idősek és gyerekek által használt zuhanyokhoz is, mivel nincsenek magas szélei a mászáshoz. További előnye, hogy kialakítása optikailag megnöveli fürdőszobája méretét. A tisztán tartást is megkönnyíti.
Mint minden megoldásnak, a lineáris lefolyóknak is vannak hátrányai. A legjelentősebb, hogy az ilyen típusú vízvezeték-szerelést már a fürdőszoba tervezési szakaszában meg kell tervezni. A telepítés bonyolult, és a padló és a zuhanyzó melletti falak megfelelő vízszigetelését igényli.
A lineáris fürdőszobai lefolyók típusai
Lineáris lefolyók különböző típusú padlókhoz jelölhetők ki. Ez a maszk nevű elemnek köszönhető, amely a lefolyó külső felülete. Különböző színű rácsokat találhat, amelyek illeszkednek a fürdőszobai csempe, a terrakotta és a fához. A rácsok különféle mintákkal is díszíthetők, így könnyen hozzáilleszthetők a fürdőszoba kialakításához.
Ami a méretet illeti, a leginkább szabványos hossz 80 cm. Mindazonáltal alacsony és magas vízelvezetők is rendelkezésre állnak. Találhatunk karcsú változatokat, valamint lineáris fali lefolyókat is – nem a padlóra, hanem a fal aljára, közvetlenül a padló fölé szerelve. Ez egy népszerű megoldás egyes fürdőszobai kialakításoknál.
- Excentercsiszoló – 350 W – Ø 150 mm – 10.000 ford./percig 67 890,00 HUF
-
Csempevágó – manuális – vágási hossz: 1000 (700 45°-os szögben) mm – vágási mélység: 18 mm
152 990,00 HUF76 590,00 HUF -
Csempevágó penge – 300
12 190,00 HUF11 290,00 HUF - Szúrófűrész – 750 W – 800 – 3000 fordulat/perc 12 490,00 HUF
Lineáris zuhanylefolyó felszerelése
Most, hogy rendelkezik az elméleti ismeretekkel, térjünk át a lineáris lefolyó felszerelésére. Először is meg kell határoznia, hogy milyen típusú padlóburkolat van a fürdőszobában, hogy kiválaszthassa a megfelelő összeszerelési módot. Ha a földszinten van, akkor először a csatornacsatlakozást, majd a betonozást, majd a szifon beépítését kell elvégezni. Az utolsó lépés az esztrich lerakása lesz.
Gerenda és tömbpadló esetén a szennyvízbekötés a kivitelezés során a födémbe kerül kialakításra. Ez egy ereszcsatornát hoz létre, amelyre a csatlakozóelemeket rögzítik. Az ereszcsatorna mélységének tökéletesen illeszkednie kell a mennyezet felső széléhez a szifon felső széléhez. A gerendák és tömbök között elhelyezkedő üreges téglacsatornák tökéletesek a csővezetékek lefektetéséhez.
Vasbeton födém esetén, ahol a mennyezet nem elég vastag ahhoz, hogy a teljes rendszert – beleértve a szifonokat és csöveket is – a mennyezet alá illessze a szennyvízcsatlakozás, és azt csempével fedje le.
A következő lépés a lineáris lefolyó elemeinek összeszerelése. Ne feledje, hogy a lefolyónak a szennyvízcsövek csatlakozása felett kell lennie, és a rácsnak körülbelül 1-2 mm-rel a csempe szintje alatt kell lennie. Maga a lefolyó felszerelhető a padlóra vagy a falra, de a választott változattól függetlenül a legjobb, ha a lehető legközelebb helyezi el a zuhanypanelhez.
Egy másik fontos szempont, amelyet meg kell jegyezni, a zuhanyterület leeresztéséhez szükséges vízcsepp. A vízelvezetésnek két típusa van, ezek felhasználását a gyártó által biztosított dokumentáció határozza meg, ahol azt is megtudhatja, hogy milyen cseppet érdemes használni. Lineáris vízelvezetés esetén az egyik vagy mindkét oldalon 2,5%-os gradienst kell választani a lefolyó irányától függően.
Pontos vízelvezetés esetén a padlót mindkét oldalról le kell lejteni. A cseppnek 1,5%-nak kell lennie, és a formája egy borítékhoz fog hasonlítani.
Amikor a padló megszilárdult, elkezdheti a szigetelés előkészítését. A szifonhoz tömítőszalagra lesz szükség. A falak és a padló folyékony fóliával vízszigetelhető. A folyamat nagyon egyszerű, hagyományos ecsettel vagy hengerrel. A fóliát a teljes padlóra és falakra kell felhordani legalább 1,5 m magasságban. A zuhanytálca nélküli zuhanyzó sarkait szigetelőszalaggal le kell zárni.
A zuhanylefolyó felszerelésének utolsó lépése a csempézés. Javasoljuk, hogy oldalról kezdje a vízelvezetést, figyelembe véve a felszíni szintet és a lejtőket.. Ebben a tekintetben jobbak lesznek a kisebb csempék, amelyeket nem kell a vízelvezető körül vágni. Az is nagyon fontos, hogy a fugázást megfelelően végezzék el. Az epoxi fugák a legjobbak, mivel jobban tömítenek és tartósabbak.
Lineáris zuhanylefolyó felszerelése – összefoglaló
Ha azon tűnődik, hogyan szereljen be lineáris lefolyót a fürdőszobájába, ne feledje, hogy ez néha meglehetősen bonyolult folyamat lehet. Ha zuhanytálca nélkül szeretne zuhanyzót beépíteni, akkor nagy valószínűséggel az egész fürdőszobát fel kell újítania. Ezért jobb, ha már a tervezési szakaszban megtervezi a lineáris lefolyó felszerelését a fürdőszobában.
Mielőtt elkezdené az ilyen lefolyó telepítésének előkészítését, győződjön meg arról, hogy tisztában van az ilyen típusú megoldás előnyeivel és hátrányaival.
Megosztás