Hegesztőkocsi 3 tárolófiókkal - 75 kg
A legalacsonyabb ár a kedvezményt megelőző 30 napban: 65 490,00 Ft
Nagyító lencse 2.0 hegesztő sisakhoz
A legalacsonyabb ár a kedvezményt megelőző 30 napban: 7 790,00 Ft
TIG hegesztőgép - DC - 250 A - 60 %-os munkaciklus - LED - MMA
A legalacsonyabb ár a kedvezményt megelőző 30 napban: 70 390,00 Ft
MMA hegesztőgép Smart Select rendszerrel - TIG-Liftarc - 200 A - 60 % üzemidő - Hot Start - Arc Force - Anti-Stick -VRD
A legalacsonyabb ár a kedvezményt megelőző 30 napban: 45 590,00 Ft
Hegesztőhuzal - nem rozsdásodó acélokhoz - ER 308LSi - 0.8 mm - 5 kg
A legalacsonyabb ár a kedvezményt megelőző 30 napban: 32 390,00 Ft
TIG hegesztőgép - AC DC - 250 A - 60 %-os munkaciklus - 2T/4T - MMA
A legalacsonyabb ár a kedvezményt megelőző 30 napban: 238 990,00 Ft
Hegesztőmágnes - 2 kapcsoló - 90° - 50 kg
A legalacsonyabb ár a kedvezményt megelőző 30 napban: 38 090,00 Ft
Plazmavágó asztal - 120 x 80 cm - 150 kg
A legalacsonyabb ár a kedvezményt megelőző 30 napban: 91 590,00 Ft
Plazmavágó - 40 A - digitális - pilot gyújtás
A legalacsonyabb ár a kedvezményt megelőző 30 napban: 227 990,00 Ft
Plazmavágó asztal - 80 x 45 cm - 150 kg
A legalacsonyabb ár a kedvezményt megelőző 30 napban: 43 690,00 Ft
10 darabos külső előtétüveg készlet - Metalator / BlackONE / Carbonic / Pokerface / Legend
A legalacsonyabb ár a kedvezményt megelőző 30 napban: 8 390,00 Ft
Hegesztőhuzal - acél - ER70S-4 - 1.2 mm - 5 kg
A legalacsonyabb ár a kedvezményt megelőző 30 napban: 9 390,00 Ft
Hegesztőelektróda nem rozsdásodó acélokhoz - E316L-17 - rutil-sav - 3.25 x 350 mm - 5 kg
A legalacsonyabb ár a kedvezményt megelőző 30 napban: 15 490,00 Ft
Hegesztőelektróda nem rozsdásodó acélokhoz (AISI 301, 302, 304 és 308) - E308L-17 - rutil-sav - 2.5 x 300 mm - 5 kg
A legalacsonyabb ár a kedvezményt megelőző 30 napban: 17 590,00 Ft
AWI ujjvédő - L-es méret
A legalacsonyabb ár a kedvezményt megelőző 30 napban: 2 990,00 Ft
Hegesztő overál - XL-es méret - kék
A legalacsonyabb ár a kedvezményt megelőző 30 napban: 15 490,00 Ft
Hegesztőhuzal - acél - rézbevonat - ER70S-6 - 1.2 mm - 5 kg
A legalacsonyabb ár a kedvezményt megelőző 30 napban: 9 090,00 Ft
Hegesztő ponyva - üvegszálas - 236 x 174 cm - 1000 °C-ig
A legalacsonyabb ár a kedvezményt megelőző 30 napban: 45 590,00 Ft
Ipari hegesztőgépek vásárlása az Expondo.hu-n! Professzionális megoldás a fém és egyéb anyagok megmunkálására, azok hegesztésére. Tekintse meg a kiváló minőségű ipari hegesztőgép kínálatunkat, valamint a többi hegesztő kiegészítőinket és eszközeinket!
A hegesztés - szakmai szintű elsajátításához - inkább affinitást és fogékonyságot igényel, mint szakmai tanulmányozást. A hegesztés folyamata leegyszerűsítve két anyag összeolvasztása, amelyet hozanyaggal vagy anélkül hozunk létre. Számtalan anyagot hegeszthetünk össze, legyen szó fémekről, alumíniumról, műanyagról. Fontos tudnivaló, hogy a hegesztés nem visszafordítható roncsolás nélkül, hiszen egy oldhatatlan kötést hozunk létre, amelynek szétválasztása nem egyszerű. A leggyakrabban használt hegesztési technika az ívhegesztés, azonban az utóbbi évtizedekben a hegesztési technikák is sokat változtak.
Az alapok természetesen nem változtak, tehát a hegesztés során villamos ívkisülés következtében (amely a munkadarab és az elektróda között jön létre) hő keletkezik és ez megolvasztja a célzott anyagot. A hegesztőgépek és az tartozékai viszont sokban fejlődtek. A legnépszerűbb eszköz, a hegesztőtranszformátor helyett manapság az inverteres hegesztőgépek a legelterjedtebb. Közkedveltségének oka a mobilitás: a berendezés könnyebb és kisebb, mégis ugyanazt a hegesztőáramot generálják. Nem utolsósorban pedig nagy előnye, hogy a hozzáadott funkcióknak köszönhetően a kevésbé tapasztalt kezek is professzionális és tartós hegesztővarratot képesek készíteni.
Küllemre a hegesztőgépek hasonlóan néznek ki, de technológiájukban gyakran eltérnek. A már említett inverteres hegesztőgépek stabilabbak, kiszámíthatóbbak és a munkához szükséges mennyiségű kimeneti áramot könnyedén biztosítja. Ennek ellenére a jól ismert TIG hegesztőgépeket is használhatjuk ipari célokra. Ha tekintettel vagyunk az alább felsorolt tényezőkre, könnyedén kiválaszthatjuk a számunkra megfelelő hegesztőgépet.
1. A bemeneti teljesítményen múlik a hegesztési cél
Általánosságban elmondható, hogy a hegesztőgépek bemeneti teljesítménye 110 és 220 volt között van. Az ipari projektek kivitelezéséhez érdemes olyan hegesztőgépet választani, amely bemeneti teljesítménye 220 volt, valamint 110 voltos tápfeszültségű készülék tökéletes az Ön számára. Ezeknek a gépeknek az áramkörtípusa általában megegyezik a lakóhely áramellátási táblájával.
A nagy igénybevételű hegesztési folyamatokhoz jobb olyan ipari hegesztőgépet választani, amelynek bemeneti teljesítménye 220 volt és magas AMP besorolású. A feszültség azonban nemcsak a gép erejét, hanem a wattban mért teljesítményét is meghatározza.
2. Az AMP besorolása határozza meg a hegesztés tényleges teljesítményét
A hegesztőgépekben az AMP besorolással mérik a gép végső teljesítményét. Az AMP besorolás olyan jellemző, amely meghatározza egy hegesztőegység teljesítményét, amellyel a vékony vagy vastag munkadarabokat hegeszthetjük. Az alacsonyabb AMP-besorolású hegesztőgépek alkalmasak a kevésbé szívós vagy vastag anyagok megmunkálására, míg nagyobb AMP-értékkel rendelkező hegesztőgépek tökéletes választásnak bizonyulnak a vastagabb hegesztési anyagoknál.
3. Megfontolt munkaciklus a jobb üzemi hatékonyság érdekében
Az idő és a gép működése közötti kapcsolatot az üzemi ciklus határozza meg. Mivel a hegesztőgépek jellemzően 10 percen belül biztonságos hegesztőáramot hozhatnak létre, így 50%-os terhelési ciklusú gép esetében 5 perc folyamatos működés után minimum 5 percig inakítv állapotban javasolt hagyni.
4. Túlmelegedés elkerülése
Elengedhetetlen, hogy ipari környezetben gyakran használt hegesztőgépünk óvva legyen a túlmelegedéstől, biztonsági okokból kifolyólag. Válasszunk olyan hegesztőgépet, amely magától kikapcsol a túlmelegedés elkerülése érdekében.
5. Alkalmazáshoz illő vezetékhossz és típus
A MIG hegesztőgépek nagy része fémmagos vezetéket használ a gázpajzsos hegesztéshez, illetve fluxusmagú hegesztést az ezzel ellentétes, nem gázpajzsos hegesztéshez. A vezeték kiválasztása során ügyelni kell arra, hogy az ne gyengítse a hegesztőgép teljesítményét. A hegesztőgép vásárláskor szintén figyelembe kell venni a cséve méretét is.
Nincs két azonos hegesztési folyamat, tehát több módszer és eszköz közül választhatunk - egy hegesztési eljárás nem alkalmazható minden esetben.
Fontolóra kell venni elsősorban a hegesztési ismereteinket, a rendelkezésre álló alapvető felszereléseket, és természetesen az adott hegesztőgép képességeit és előnyeit. Ha ezt mérlegeltük, akkor meg tudjuk határozni azt, hogy melyik típus felel meg a legjobban az igényeinknek és a használat céljának.
A leggyakoribb eljárások a MIG, a TIG és a rúdhegesztés. Természetesen mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai, alkalmazástól függően. Mindenki számára mást jelent a megfelelő megközelítés.
MIG / gázfém ívhegesztés (angolul GMAW) - A MIG hegesztőgépek vezetékhegesztő elektródát tesznek a csévére, amelyet előre kiválasztott sebességgel irányítanak. Az ív, amelyet a megmunkálandó anyag és a vezeték közötti elektromos áram hoz létre, megolvasztja azt, és összekapcsolja az aljzattal. Az eredmény nagy szilárdságú hegesztés, nagyszerű megjelenéssel és kevés piszokkal. A MIG hegesztés tiszta és egyszerű, vékony vagy vastag munkadarabokon is egyaránt alkalmazható.
A fluxusmagú ívhegesztés (FCAW) egy egyszerű és hatékony megközelítés, mely nem igényel védőgázt, különösen, ha szabadban, szeles körülmények között vagy piszkos anyagokon alkalmazzuk. Az FCAW-t nagy hegesztési sebessége és hordozhatósága miatt széles körben használják az építőiparban.
A MIG és a fluxusos hegesztés könnyen megtanulható, és rendkívül tiszta hegesztéseket hozhatnak létre acélon, alumíniumon és rozsdamentes acélon. Mindkét folyamat képes hegeszteni olyan vékony anyagokat is, mint a 26 nyomtáv vastagság.
TIG / gázvolfrám ívhegesztés (angolul GTAW) - Ez a TIG ívhegesztési folyamat volfrámelektródot használ a forrasztás előállításához. A hegesztési felszínt védőgáz - legtöbbször argon - és a töltőfém védi a szennyeződéstől, bár egyes forrasztások nem igénylik ezt, mint például az autogén hegesztések. Az állandó áramú hegesztési tápegység olyan energiát termel, amelyet az íven át vezetnek egy erősen ionizált gáz- és fémgőzoszlopon keresztül, amelyet plazmának neveznek.
A TIG hegesztési eljárást általában ötvözött acél, rozsdamentes acél és színesfémek, mint például az alumínium, a magnézium és a rézötvözetek vékony szakaszainak hegesztésére használják. Ezzel a folyamattal a felhasználónak nagyobb kontrollja van a varrat felett, lehetővé téve az erős, jó minőségű hegesztéseket. A TIG hegesztési eljárás jóval összetettebb és nehezebben kivitelezhető, mint a korábban említett folyamatok, továbbá lassabbak is.
Rúdhegesztés / árnyékolt fém ívhegesztés (angolul SMAW) - A rúdhegesztés évtizedek óta a legnépszerűbb módszer a legtöbb kisebb műhelyben történő megmunkáláshoz. A rúdhegesztés azt az áramot használja fel, amely a fém és az ívhegesztő elektróda közötti résből áramlik. A rúdhegesztés hatékony a legtöbb ötvözet, illetve kötés hegesztésénél, valamint alkalmazható mind szabadban, mind a fedett helyeken. Ez a típusú hegesztés nem csak a leggazdaságosabb módszer, de továbbá lehetővé teszi a minőségi hegesztés létrehozását akár a rozsdás vagy piszkos fémeknél is.
Egyik hátránya, hogy olyan fémekre korlátozódik, amelyek 18 nyomtávnál vékonyabbak. Emellett a gyakori rúdcsere is javasolt a hegesztőgépeken, valamint érdemes tudni, hogy a fröccsenések miatt a már kész hegesztéseket meg kell tisztítani. A rúdhegesztést tovább tart elsajátítani és nehezebb alkalmazni, különösen, ha az ív ütéséről és az megtartásáról van szó. Az ívhegesztők váltóáramú, egyenáramú vagy váltakozóáramú kiszerelésben kaphatóak, bár a váltakozóáramú a leggazdaságosabb választás. 1.5mm vagy nagyobb vastagságú munkafelületek hegesztésére szolgál.
A hegesztőgép funkcióinak meg kell felelnie a fentebb említett folyamatokhoz szükséges igényeknek (például teljesítmény vagy áramerősség). Tartsuk észben a munkánk végső célját, és ehhez célzottan szerezzük be a hegesztőgép bővítésére szolgáló egyéb kiegészítőket.
A hegesztőgép költségén felül gondolnunk kell még a hegesztőgép működtetéséhez szükséges kellékekre is. Ide tartoznak a védelmi felszerelések, mint például a hegesztősisak és a többi hegesztő ruházat.